Serowe paluszki z czarnuszką do świątecznego barszczyku

Serowe paluszki z czarnuszką
Czy może być coś lepszego niż serowe paluszki z czarnuszką do świątecznego barszczu? Absolutnie nie 😉 To zdecydowanie najlepszy dodatek do barszczyku, jaki kiedykolwiek zrobiłam :] Paluszki są bardzo proste w wykonaniu, potrzebne są tylko cztery składniki i jeszcze ten zapach sera rozchodzący się po domu, kiedy paluszki siedzą w piekarniku. Dla mnie to jeden z zapachów świąt 🙂 Choć lubię też uszka, czy krokieciki, to są to dość pracochłonne dodatki, a przed świętami każda minuta jest ważna. Gorąco polecam ten przepis 🙂

Składniki:
  • 100 g mąki
  • 100 g masła
  • 100 g miękkiego żółtego sera
  • szczypta soli
  • 1 roztrzepane jajko. 
Ścieramy na małych lub średnich oczkach masło i ser, dodajemy do mąki ze szczyptą soli i wyrabiamy w misce na gładką masę. Jeśli uzyskana masa jest bardzo mocno kleista, możemy dodać odrobinę mąki. Dobrze wyrobiona masa powinna być tylko lekko kleista, jeśli dodamy za dużo mąki, to nasze paluszki będą równie pyszne, ale trochę bardziej twarde.
 
Odrywamy niewielką kulkę masy i rolujemy ją na desce opruszonej mąką. Gdy uzyskamy odpowiedniej wielkości rulonik, dzielimy go na mniejsze części i układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Smarujemy roztrzepanym jajkiem i posypujemy czarnuszką (opcjonalnie).
 
 
 
 
Serowe paluszki pieczemy przez 12 min. w temperaturze 175 stopni. Po upływie wyznaczonego czasu zwiększamy temperaturę do 180 stopni i trzymamy paluszki w piekarniku jeszcze przez 5 min. 
 
 
Smacznego!
Ania
Ania | Manufaktura Smaków

Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten przepis :) Jeśli go wypróbujesz to koniecznie daj znać! kontakt@manufakturasmakow.com

4 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.