Ekologiczny sposób na mszyce

by Ania | Manufaktura Smaków
Ekologiczny sposób na mszyce

Mszyce potrafią być prawdziwym utrapieniem. Zakup odpowiedniego środka zresztą też. Często kupuje się jeden, drugi, trzeci oprysk… i dalej nie ma efektu, bo mszyce jak były, tak dalej są. A przecież wszystko jest w naturze! W tym roku postawiliśmy nie tylko na ekologiczne, proste, a przede wszystkim skuteczne środki czystości, ale także staramy się wyeliminować chemię z ogrodu. Metodą prób i błędów znaleźliśmy idealne rozwiązanie, które pozwoliło skutecznie wyeliminować mszyce na dobre, a na dodatek wszystko, co potrzebne do zrobienia oprysku znajdziecie w kuchni.

Czym jest więc ten tajemniczy składnik, który uwolni wasze rośliny od niechcianych owadów? To czosnek! Najzwyklejszy na świecie czosnek! Oczywiście najlepiej, żeby było rodzimego pochodzenia, ponieważ polski czosnek ma większy aromat. To jest właśnie nasz ekologiczny sposób na mszyce i nie tylko. Taki oprysk pomaga pozbyć się nie tylko mszyc, ale również innych nieproszonych gości – np. przędziorka czy chorób grzybowych, a na dodatek nie jest szkodliwy dla roślin. Ale dosyć już tego, zabierajmy się za oprysk!

 

Ekologiczny oprysk na mszyce

Ekologiczny sposób na mszyce

Składniki:

  •  50 g czosnku (duża główka)
  • 2 litry wody

Do dużego słoja wlewamy wodę, a czosnek obieramy i przeciskamy przez praskę prosto do wody. Jeśli nie macie pod ręką praski, to czosnek możecie po prostu zmiażdżyć.

Ekologiczny sposób na mszyce

Całość mieszamy, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na 24 godziny. Po tym czasie oprysk przecedzamy przez bardzo drobne sito lub dwa i przelewamy do spryskiwacza. Nasz ekologiczny oprysk jest gotowy do użycia.

Ekologiczny sposób na mszyce

Rośliny spryskujemy obficie (najlepiej po południu) i czekamy na efekty. Mszyce powinny zacząć spadać z roślin już po pierwszej dobie, a po drugiej, ewentualnie trzeciej zniknąć całkowicie.

Mam nadzieję, że ten ekologiczny sposób na mszyce sprawdzi się również i u was 🙂  Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać! Napiszcie komentarz pod tym postem, albo na Facebooku, Instagramie lub maila – kontakt@manufakturasmakow.com

Ania

 

P.S. Ten czosnkowy oprysk działa również na choroby grzybowe pomidorów 😉

 

0 0 votes
Article Rating

ZOBACZ TAKŻE

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x