Jak zrobić purée z dyni?

purée z dyni

Jak zrobić purée z dyni? – to pytanie wraca co roku o tej samej porze, a odpowiedź jest tak naprawdę bajecznie prosta i ogranicza się tylko do jednego składnika. Jesienne purée z dyni jest podstawą bardzo wielu jesiennych przepisów, np. dobrze znanego wszystkim pumpkin spiece latte, dyniowego sernika czy pięknie pomarańczowego dyniowego chleba. Gotowe purée z dyni wiąż należy do rzadkości, ale na szczenie nie jest pracochłonne i można je przygotować nieco wcześniej.

 

Purée z dyni
Składniki
  • 1 mała dynia
Przygotowanie
  1. Dynię myjemy, przekrawamy na pół, usuwamy nasiona. Następnie dzielimy na mniejsze części - ćwiartki, ósemki, mniej lub bardziej nieregularne części. Pokrojoną dynię układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.

  2. Pieczemy do miękkości w temperaturze 180 stopni przez około 60 minut. UWAGA! Czas pieczenia uzależniony jest od wielkości, ilości oraz odmiany dyni. Bardzo małe dynie będą już dobrze upieczone po 30 minutach, te trochę większe około 60 minut.

  3. Upieczoną dynię studzimy. Następnie za pomocą łyżki oddzielamy miąższ od skórki (powinien bardzo łatwo odchodzić) i blendujemy na gładką masę. Tak przygotowane purée przechowujemy w lodówce lub mrozimy.


 

Mam nadzieję, że ten kolejny podstawowy przepis z cyklu Co i jak? będzie dla was przydatny 🙂 A dynia pod tą postacią będzie często gościć tej jesieni w waszych domach.

 

Smacznego!

Ania

 

purée z dyni
purée z dyni

 

Ania | Manufaktura Smaków

Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten przepis :) Jeśli go wypróbujesz to koniecznie daj znać! kontakt@manufakturasmakow.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ranking